Krásna a zdravá pleť vďaka organickej kozmetike

Obrázok článku

 

Každá žena si počas života prechádza obdobím, kedy hľadá to najlepšie pre svoju pleť. Nájsť však kozmetiku, ktorá dokonale sadne, vie byť niekedy poriadne komplikované. A takto začal aj náš príbeh. Začali sme sa zaujímať viac o zloženie a účinky, než o obal kozmetiky a zistili sme, že samotná príroda nám ponúka všetko, čo naša pleť potrebuje.

Pri hľadaní vhodnej organickej kozmetiky, by ste mali poznať odpovede na základné otázky o tom, čo všetko musí organická kozmetika spĺňať alebo to aké sú rozdiely medzi organickou a prírodnou pleťovou kozmetikou. Ak teda chcete do svojej dennej kozmetickej rutiny zaradiť organickú kozmetiku, myslite na to, aby bol jej výber dôkladný a uvážený.

 

 

Kedy sa kozmetika stáva organickou?

Primárnym kritériom pri získavaní certifikácie organickej kozmetiky je podiel prírodných zložiek vo finálnom kozmetickom produkte. Tento podiel musí tvoriť až 95%. Všetky zložky v produktoch organickej kozmetiky sa pestujú bez použitia geneticky modifikovaných organizmov, herbicídov alebo syntetických hnojív. Organické produkty musia navyše spĺňať zásady udržateľnosti a ekologickosti. To znamená, že aj obaly, v ktorých sa kozmetika predáva sú vyrobené v súlade s prírodou a žiaden z nich nie je testovaných na zvieratách.

Ako distribútor organickej kozmetiky preto kladieme dôraz len na produkty, ktoré tieto prísne kritéria spĺňajú, a vašej pokožke tak dokážu priniesť všetky benefity. Produkty od našich značiek sme vybrali starostlivo, tak, aby bola vaša pleť zdravá a krásna navonok aj zvnútra.

 

   

 

Organická alebo prírodná kozmetika? Poznáte medzi nimi rozdiely?

Ak sa pozrieme bližšie na pojmy organická kozmetika a prírodná kozmetika, zistíme, že tieto dve slová nie sú synonymá. Sú medzi nimi značné rozdiely. Ak objavíte produkt s označením „prírodný“ alebo „natural“, ide o výrobky, ktoré sú vyrobené zo zložiek získaných z prírody. Je však dôležité upozorniť na to, že tieto prírodné produkty môžu obsahovať aj prísady, ktoré nie sú 100% ekologické. V prípade organickej kozmetiky sú všetky zložky prísne kontrolované a svoje označenie môžu získať len splnením všetkých kritérií. Ak sa rozhodnete pre organickú kozmetiku, môžete si byť istý, že na svoju pleť budete nanášať len produkty, ktoré boli vyrobené v úplnom súlade s ekologickými zásadami.

Organics cosmetics sme spojili sily a rozhodli sa na slovenský trh priniesť to, čo mu chýbalo. Veríme, že existuje cesta, kde sa nemusíte rozhodovať medzi planétou a krásnou pleťou. 

  

   

 

Photo created by master1305 - www.freepik.com  

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie