Poznáte svoj typ pleti? Zistite, čo ju najviac poteší!

Obrázok článku

 

Nájsť vhodnú kozmetiku pre našu pleť alebo vlasy vie byť niekedy poriadne náročné. Suchá, normálna, mastná, problematická či zmiešaná. Určite ste niektoré z týchto slov už počuli. Avšak, viete, ktoré z nich definuje vašu pleť? Skúšaniu mnohých produktov sa môžete vyhnúť práve tým, že budete poznať svoj typ pleti.

 

Suchá pleť

Máte hneď po umytí tváre nutkanie naniesť na ňu čo najskôr hydratačný krém? Pravdepodobne máte suchú pleť. Suchý typ pleti sa vyznačuje takmer neviditeľnými pórmi, svrbením, suchými miestami či červenými škvrnami. Všetky tieto faktory vám jasne napovedajú, že vaša pleť potrebuje veľkú dávku hydratácie. Ak si nie ste istá, existuje jednoduchý test, ktorý vám jasne odpovie na otázku, či je vaša pleť suchá. Vyskúšajte si umyť tvár a nenaniesť na ňu žiadny krém. Jednoducho počkajte. Ak začnete mať pocit, že sa vaša pokožka sťahuje alebo vidíte  na svojej tvári suché miesta, odpoveď je jednoznačná. Máte suchý typ pleti. Teraz bude pre vás hľadanie vhodnej kozmetiky oveľa jednoduchšie. Medzi množstvom produktov hľadajte práve tie, ktoré sú určené na suchú pleť, obsahujú hydratačné zložky alebo oleje.

Vyskúšajte do svojej rutiny zaradiť Kvetinovú vôňu z levandule, ktorá je vhodná aj pre suchý typ pleti. Jej hydratačné účinky oceníte kedykoľvek počas dňa.

Vhodné produkty sú True-Face it, by Sara-Flower water levandula, UYS-Body lotion, True-Body buddy.

 

 

 

 

Mastná pleť

Mastný typ pleti vám určite nemusíme detailne popisovať. Vyznačuje sa rozšírenými pórmi, ktoré produkujú viac mazu a tak sa neustále leskne. Ak máte tento typ pleti, pravdepodobne viete, že je náchylnejšia na problémy. Medzi tieto problémy môžeme zaradiť napríklad akné či čierne bodky. Čo však môže za to, že máte mastný typ pleti? Najčastejšie ide o genetickú predispozíciu, avšak, je možné, že je vaša pleť mastná aj z nevhodnej stravy, z používania nesprávnych kozmetických prípravkov alebo kvôli hormonálnym zmenám. Pokiaľ nejde o genetickú predispozíciu je možné stav vašej pleti napraviť tým, že zistíte odkiaľ tento problém pramení a následne tomu prispôsobíte svoje návyky.

Máme pre vás však aj dobrú správu! Mastnejšia pleť totižto starne pomalšie.

Vhodné produkty sú True-Face it, by Sara Flower water tea tree, by Sara- Cleansing oil tea tree.

 

 

 

 

Zmiešaná pleť

Zmiešaný typ pleti, vie občas poriadne zmiasť. Ide totižto o kombináciu suchej a mastnej pokožky. Zatiaľ čo sú líca a okolie nosa viditeľné suché, všetkým známa T-zóna sa neustále leskne. Pre tento typ pleti je vhodné vybrať produkty, pri ktorých nastane s pokožkou dokonala zhoda. Ak zvolíte kozmetiku pre mastnú pleť, suché miesta na vaše tvári utrpia ešte viac. Vyberajte produkty pre zmiešanú pleť alebo sa venujte každej časti tváre individuálne. Na T-zónu voľte kozmetiku, ktorá pleť zbaví nepekného lesku. V prípade suchých častí zase siahnite po produktoch s hydratačným účinkom alebo olejoch, ktoré je premastia.

Tento typ pleti určite poteší ručne vyrobený kvetinový toner z tea tree oleja, ktorý pôsobí antisepticky. Osviežte sa ním počas dňa alebo ho použite po nanesení make-upu na zafixovanie.

Vhodné produkty sú True-Face it, by Sara-Oil serum antioxidant, True- See me mask.

  

 

Normálna pleť

Normálna pleť je snom hádam každej ženy. Tento typ pleti totižto nie je problematický. Výrazne nedokonalosti by ste na nej hľadali márne. Väčšinou za takouto pleťou stojí veľmi dobrá genetická predispozícia alebo kvalitná a svedomitá starostlivosť. Ak túžite aj vy po normálnej pleti bez nedokonalostí, je potrebné, aby ste sa o ňu starali zvnútra aj zvonka. Pite dostatok čistej vody, do svojho jedálnička zaraďte pestrú stravu a zároveň sa vyhnite mastným a tučným jedlám. Zvonka sa o ňu postaráte správnou starostlivosťou, pravidelným čistením a dôkladne zvolenou kozmetikou.

Nezabudnite, že to čo na svoju pleť nanášate, skončí vždy po ňou. Vyberajte si preto kozmetiku, ktorá je vhodná pre váš typ pleti, neobsahuje žiadne zbytočné zložky a jej výrobný proces nezaťažuje životné prostredie.

Vhodné produkty sú True-Face it, UYS Body lotion, True Body buddy.

 

 

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie