Udržateľnosť - dôležitý pilier organickej kozmetiky

Obrázok článku

 

Čoraz viac ľudí sa pri nákupnom rozhodovaní prikláňa práve k produktom, ktoré majú pozitívny vplyv na životné prostredie a samotnú planétu. Práve udržateľnosť je jedným z dôležitých pilierov organickej kozmetiky. Ak sa chcete pri výbere kozmetiky rozhodnúť správne, mali by ste poznať, čo sa pod pojmom udržateľná kozmetika ukrýva a v čom sa líši od fast beauty.

 

 

 

Fast beauty vs. Udržateľná kozmetika

Určite ste sa už stretli s pojmom fast fashion, ktorý popisuje neekologickú a neudržateľnú výrobu oblečenia. Pojem fast beauty zase zastrešuje neudržateľnú produkciu kozmetických produktov. Zamyslite sa s nami nad tým, koľko kozmetických produktov používate na dennej či mesačnej báze. Teraz sa zamyslite nad tým koľko z nich je v plastových obaloch. Nech poviete akékoľvek číslo vedzte, že k finálnemu výsledku sa dostaneme, až keď ho vynásobíme všetkými ženami na svete. Takéto číslo je pre našu planétu skutočným problémom. Práve preto, sme sa rozhodli pre plán B, ktorým je udržateľná kozmetika. Kozmetika založená na princípoch udržateľnosti minimalizuje dopad kozmetického priemyslu na životné prostredie. Čo všetko sa však ukrýva pod pojmom udržateľná kozmetika a kedy ju za udržateľnú môžeme označiť?

 


Kedy označujeme kozmetiku ako udržateľnú?

Momentálne neexistuje žiadne pravidlo, ktoré definuje udržateľnú kozmetiku. Ak sa na tento pojem pozrieme bližšie, vedeli by sme ho zhrnúť takto. O kozmetike, ktorá je udržateľná, rozhodujú faktory ako ingrediencie, obal či samotný proces výroby. Ak tieto faktory nemajú negatívny dopad na naše životné prostredie, môžeme kozmetiku označiť za udržateľnú. Kozmetické produkty, ktoré ponúkame spĺňajú okrem požiadaviek na organickú kozmetiku aj tie, vďaka ktorým je udržateľná. Ingrediencie vybrané do produktov, ktoré ponúkame pochádzajú od lokálnych distribútorov. Ich cesta je tak krátka, a doprava nezaťažuje životné prostredie.

Ďalšou, častokrát rozoberanou otázkou, je testovanie produktov. V Organics Cosmetics nájdete len značky, ktoré svoje produkty netestujú na zvieratách, pretože nám záleží na férovom a udržateľnom výrobnom procese. Zakladatelia značiek svoje produkty testujú na sebe a na svojich priateľoch. A tak vám ponúkame len produkty, ktoré spĺňajú všetky požiadavky udržateľnej a organickej kozmetiky.

 

O udržateľnosti produktu rozhoduje aj obal

Keď si vyberáme kozmetiku, zameriavame sa na to, čo obsahuje a aký účinok našej pleti či vlasom ponúka. Avšak, zamysleli ste sa niekedy nad tým, aký dopad bude mať obal, ktorý po spotrebovaní produktu ostane? Značky, ktoré v Organics Cosmetics ponúkame, na to mysleli. Svoje produkty plnia do revolučných recyklovateľných obalov. Okrem toho neustále zlepšujú výrobný proces obalov, aby bol dopad na životné prostredie minimálny. 

 

Organics Cosmetics vám neponúkame len kozmetiku, ponúkame vám možnosť postaviť sa k ochrane životného prostredia zodpovedne.

 

 

Úvodná foto listy od: Jaimie Phillips

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie